DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W STAROSTWIE 14.10.2021r.

Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zatwierdzonej przez Sejm 14.10.1773 r. Dzień Nauczyciela to okazja do wyróżnienia najlepszych w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli.
Starosta Alicja Zajączkowska, podziękowała wszystkim pracownikom oświaty za trud odpowiedzialnej pracy, szczególnie mijającego pandemicznego roku szkolnego. Życzyła satysfakcji z pracy, kształtowania osobowości uczniów, odkrywania talentów i wspierania rozwoju młodych ludzi w dążeniu do mądrości i odpowiedzialności.
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej były także doskonałą okazją do
złożenia podziękowań i upominków przedstawicielom Powiatowego Cechu Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lęborku, za wspieranie szkolnictwa zawodowego Dyrektorowi Cechu Pani Renacie Kępińskiej oraz Starszemu Cechu Panu Romanowi Chmieleckiemu oraz za pracę włożoną w naukę zawodu złożono przedsiębiorcom. Pamiątkowe Grawertony otrzymali: Iwona Grześko – Zakład Fryzjerski, Danuta Czechowicz – Restauracja „Karczma Rycerska”, Dorota Żmudzka – Miotke – Sklep Ogólnospożywczy ,,DOROTA” oraz Jan Domaros – Hurtownia Papiernicza „AUT”.

Fotorelacja: Źródło Starostwo

https://www.powiat-lebork.com/aktualnosci-3/dni-edukacji-narodowej-w-starostwie/

https://photos.app.goo.gl/7Dnm4ehnFq4Xc7aT6