NIE PRACUJESZ, NIE WYTWARZASZ ODPADÓW, NIE PŁACISZ

https://www.lebork.pl/aktualnosci/uwaga-przedsiebiorcy/

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!

Burmistrz Miasta Lęborka informuje, że firmy, które w związku z epidemią koronawirusa zmuszone były tymczasowo zamknąć swoją działalność, mogą nie płacić za odbiór odpadów komunalnych.

Dotyczy to przedsiębiorców, ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, którzy w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, musieli zamknąć swoją działalność.

Z uwagi na fakt, że przedsiębiorcy tacy nie wytwarzają w tym czasie odpadów komunalnych, przez okres zamknięcia swoich lokali nie muszą wnosić opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Po wznowieniu działalności przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o umorzenie zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami, spowodowane zamknięciem lokalu na skutek wejścia w życie ministerialnego rozporządzenia.

Szczegóły informacji można uzyskać kontaktując się z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska pod nr tel. 59-8637 777 (702) lub poprzez e-mail: odpady [AT] um [DOT] lebork.pl.