MAJOWE UROCZYSTOŚCI

2 maja, w Dniu Święta Flagi, na maszt przy Starostwie Powiatowym w Lęborku, z honorami poczet flagowy 1. lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego wciągnął na maszt biało-czerwoną flagę. Nie zabrakło okolicznościowej przemowy a montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury.

3 maja uroczyście uczciliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystą Mszę św. Odpustową w kościele pw. NMP Królowej Polski odprawił Jego Ekscelencja Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Ryszard Okrój wraz z duchowieństwem Dekanatu Lęborskiego. Po uroczystościach nastąpił  przemarsz ulicami miasta pod Obelisk Niepodległości, na czele z Orkiestrą Dętą „Ziemia Lęborska”, z udziałem kompanii honorowej, licznych pocztów sztandarowych, delegacji instytucji, organizacji, władz samorządowych i mieszkańców.

W uroczystościach Cech reprezentował Starszy Cechu Pan Roman Chmielecki i poczet sztandarowy w składzie Pani Stafania Łabacka, Pan Jan Pietrusewicz i Pan Czesław Pałubicki.

https://photos.app.goo.gl/1cmgH3KtNReTeqS36

https://www.powiat-lebork.com/aktualnosci-3/dzien-flagi-w-leborku-2/

https://www.lebork.pl/aktualnosci/swieto-flagi-2-maja/

https://www.lebork.pl/aktualnosci/lebork-swietowal-228-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja/

https://www.powiat-lebork.com/aktualnosci-3/obchody-3-maja-w-leborku-2/